slide
EN RU LT

Apostilė

Apostilė - tai vienas iš dviejų populiariausių dokumento legalizavimo būdų, kad vienoje valstybėje išduoti oficialūs dokumentai galiotų kitoje valstybėje. Šios procedūros dėka apostilizuoti dokumentai įgauna teisinę galią ir galioja visose valstybėse, prisijungusiose prie 1961 m. spalio 5 d. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo. 2019 m. sausio 1 d. metų duomenimis yra 119 valstybių - dalyvių, prisijungusių prie minėtos konvencijos, ir jų kiekis kasmet didėja.

https://keliauk.urm.lt/lt/gyvenantiems-uzsienyje/konsulines-funkcijos-lietuvos-pilieciams/dokumentu-legalizavimas-ir-tvirtinimas-pazyma-apostille/sarasas-valstybiu-prisijungusiu-prie-1961-m-hagos-konvencijos-del-uzsienio-valstybese-isduotu-dokumentu-legalizavimo-panaikinimo

Apostilė - tai pažyma, kuria oficialiai patvirtinamas parašo tikrumas, dokumentą pasirašiusio asmens pareigos ir dokumente esančio antspaudo tapatumas. Ji uždedama ant dokumento originalo arba notarinės dokumento kopijos arba ant vertimo, prisiūto prie pagrindinio dokumento.

Kokį legalizavimo būdą pasirinkti -  apostilizavimą arba legalizavimą?

- Tai priklauso nuo to kurioje valstybėje dokumentas bus naudojamas. Jei dokumentas bus naudojamas šalyje, kuri yra prisijungusi prie 1961 metų Hagos konvencijos, tuomet reikalingas dokumentų tvirtinimas apostile.

Dokumento patvirtinimą apostile atlieka Lietuvos Respublikos notarų biurai. Lietuvoje esančių notarų biurų sąrašas: 

https://www.notarurumai.lt/notarai/pagal-biurus

- Jei dokumentas įforminamas šaliai, kuri nėra valstybių, prisijungusių prie 1961 metų Hagos konvencijos, sąraše, jam numatytas konsulinis dokumento legalizavimas, kurį atlieka - Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija

-  Adresas: J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius  telefono numeris:  + 370 5 236 2444 

Kiek kainuoja apostilė?

Vieno dokumento apostilės, įskaitant ir apostilizavimo paslaugą, kainą mūsų biure - 25.00 Eur.
 
Bendra informacija:
  • Apostilizuojamas kiekvienas dokumentas atskirai.
  • Dažniausiai apostilizuojamas dokumento originalas.
  • Jei dokumentas buvo išduotas užsienyje, jis gali būti apostilizuojamas tik išdavusioje jį užsienio valstybėje arba užsienio šalies diplomatinėje atstovybėje Lietuvoje. Lietuvos notarai pažyma (Apostille) tvirtina tik Lietuvos Respublikoje išduotus dokumentus.
  • Jei asmeniui reikia apostilizuoti dokumentus, kurie buvo išduoti su LTSR herbais, jie turi juos pakeisti naujais dokumentais.
  • Jei planuojate valstybinėje įstaigoje išimti dokumentą, kurį vėliau reikės apostilizuoti, turite būtinai apie tai informuoti tos įstaigos darbuotoją, kadangi ne visi darbuotojai yra kompetetingi pasirašyti dokumentus ir toks dokumentas negalės būti apostilizuotas.
  • Ar reikia užsakovui dokumentą apostilizuoti ar legalizuoti, turi pasidomėti pats užsakovas įstaigoje, į kurią bus pristatomas dokumentas.
  • Apostilė parašyta dviem kalbomis – lietuvių ir anglų, verčiant dokumentą į anglų kalbą, apostilė perrašoma, jei vertimas atliekamas į kitą užsienio kalbą, apostilė verčiamą į tos šalies, kurioje bus naudojamas dokumentas, kalbą.

Kokie dokumentai apostilizuojami?

Apostilizuojami / legalizuojami tik viešieji dokumentai (gimimo liudijimai/įrašai, santuokos liudijimai/įrašai, diplomai, brandos atestatai, valst. institucijų, įstaigų išduotos pažymos, notariniai dokumentai ir t.t.).  Tokiuose dokumentuose būtinas herbinis antspaudas su Vyčio ženklu. Yra išimčių kuomet apostilizuoti galima dokumentą be herbinio antspaudo (brandos atestatus, diplomus ir  t.t. išduotus Lietuvoje). Dėl dokumentų be herbinio antspaudo apostilizavimo, prašome, iš anksto susisiekti su notarais ar mumis, kad mes galėtumėm išsiaiškinti ar notarai galės apostilizuoti Jūsų dokumentą.

Privačių asmenų arba įmonių išduoti dokumentai neapostilizuojami. Jei Jums vis dėlto reikia apostilizuoti tokius dokumentus, iš pradžių pas notarą daromos dokumentų kopijos, tik po to kopijos apostilizuojamos arba dokumentai įforminami pas notarą ir tada apostilizuojami.

Kaip atrodo apostilė?

Mūsų vertimo biuras teikia dokumentų apostlizavimo (tvirtinimą pažyma Apostille (apostilizavimą pas notarą)) ir dokumentų legalizavimo Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijoje paslaugas. Dokumentus galite mums pristatyti asmeniškai, per kitą asmenį arba atsiųsti paštu, arba per siuntų tarnybą: UAB „Tarptautinių vertimų biuras“ Kareivių g. 19-196, 09133, Vilnius 

Dėl papildomos informacijos, prašome, skambinti mums mob. telefonais +370 698 04759 arba + 370 652 47400, Viber/WhatsApp +370 698 04759  arba rašyti el. paštu: info@vertimu-biuras.lt

Po darbo valandų, savaitgaliais ir švenčių dienomis telefonu +370 698 04759.

Adresas:
Kareivių g. 19-196
(4 aukštas)
LT-09133 Vilnius
Mob. +37065247400 
        +37069804759
El. paštas:
info@vertimu-biuras.lt
Svetainės:
www.vertimu-biuras.lt
www.tvb-vertimai.lt
Viber+37069804759
WhatsApp+37069804759


My status

Susisiekite su mumis!
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
Klausimas
* Privalomi laukai
2010-2011 © UAB "Tarptautinių vertimų biuras"