slide
EN RU LT

Notarinis vertimų patvirtinimas

Notarinis vertimų patvirtinimas yra vienas iš vertimo tvirtinimo būdu.

Tais atvejais, kai vertimo tvirtinimas biuro antspaudu užsakovui netinka, reikalingas notarinis vertimų patvirtinimas. Dažniausiai notariškai tvirtinami oficialių institucijų, įstaigų išduoti dokumentų vertimai: pasai, ID kortelės, gimimo, santuokos, ištuokos, mirties liudijimai, atestatai, diplomai, įgaliojimai ir t.t. Tokių dokumentų vertimus į užsienio kalbas rekomenduojame tvirtinti notariškai, tačiau užsakovas prieš pateikdamas dokumentus vertimui turi pats sužinoti įstaigoje, kuriai bus pateikti dokumentų vertimai, apie keliamus reikalavimus dokumentams.

Notaras tvirtindamas vertėjo parašo tikrumą ir pateikto oficialaus dokumento nuorašą, netvirtina nei vertimo tikslumo, nei dokumente išdėstytų faktų.

Tvirtinant vertimus notariškai, vertimai rišami:

- su originaliu dokumentu (šiuo atveju notaras tvirtina vertėjo, atlikusio vertimą, parašo tikrumą).

- su notariniu dokumento nuorašu (originalo kopija); notaras tvirtina kopijos tikrumą ir vertėjo, atlikusio vertimą, parašo tikrumą. Notarinis dokumento nuorašas - tai notaro patvirtinta originalaus dokumento kopija, kurios  turinys yra identiškas originalaus dokumento turiniui. Norint padaryti notarinį dokumento nuorašą, reikalingas dokumento originalas. Notariniame nuoraše uždedamas spaudas „NUORAŠAS“ ir spaudas, liudijantis nuorašo atitikimą pateiktam originaliam dokumentui. Toks dokumento notarinis nuorašas prilyginamas dokumento originalui ir turi tokią pat teisinę galią.

Notarinio patvirtinimo metu dokumento originalas arba notarinis dokumento nuorašas ir vertimas įrišami, paskutiniame puslapyje pateikiami duomenys apie vertimą atlikusią įstaiga, vertėją bei notarą, surašomas lapų skaičius, uždedami vertimo biuro bei notaro antspaudai.

Paskutiniame puslapyje dedamas notaro antspaudas, pasirašo vertėjas ir notaras. Vertimas rišamas prie notaro patvirtintos kopijos, turi tokią pat teisinę galią, kaip ir originalus dokumentas.

Notaro keliami reikalavimai dokumentams:

– patvirtinimui reikalingi tik dokumentų originalai, nepriimami skenuoti dokumentai, kopijos (išimtis – notaro patvirtintas dokumento nuorašas);
– dokumente turi būti nurodytas dokumento pavadinimas ir įstaiga, išdavusi dokumentą;
– išversti turi būti visi puslapiai, esantys dokumente, taip pat duomenys, esantys antspauduose ir spauduose;
– dokumente turi būti asmenų parašai, įstaigų antspaudai, dokumento numeris, data;
– jei dokumentas sudaromas daugiau nei iš vieno lapo, jis turi būti susiūtas, nurodytas lapų skaičius, turi būti su antspaudais ir parašais;
– dokumente negali būti taisymų, dokumentas nėra suplėšytas ir nėra kitokių išorinių pažeidimų.

Notaras tvirtina tik tų dokumentų vertimus, kurie atitinka nuostatus ir teisės aktų reikalavimus.

Notarinio vertimo patvirtinimas pas mus atliekamas greitai, per 1-2 dienas. Jei klientui reikia vertimą patvirtinti skubiai ir mūsų siūlomas terminas jam netinka, klientui visada siūlome pigesnį ir greitesnį variantą -  savarankiškai nuvykti į notarų biurą, su kuriuo bendradarbiaujame - į Vilniaus rajono 1-ąjį notarų biurą, esantį Verkių g. 1/Žalgirio g. 101, Vilnius    

Notarų biuro darbo laikas:

Pirmadienį, trečiadienį, penktadienį nuo 9.00 iki 16.00 val.
 
Antradienį, ketvirtadienį nuo 9.00 iki 17.00 val.
 
Šeštadienis, sekmadienis – nedirba.

Jei užsakovui netinka mūsų siūlomas vertimo patvirtinimo terminas ir jis nori dar skubiau patvirtinti atliktą vertimą notariškai arba nori sutaupyti, jis pats gali nuvykti pas mūsų notarus ir patvirtinti mūsų biure jam atliktą (-us) vertimą (-us), o taip pat padaryti notarinį (-ius) dokumento (-ų) nuorašą (-us) arba uždėti apostilę ant dokumento (-ų).

Vilniaus rajono 1-asis notarų biuras yra įsikūręs 1 aukšte, žemiau pavaizduota nuotraukoje.

Jei Jūsų dokumentas neatitinka aukščiau nurodytų reikalavimų, keliamų notariniam tvirtinimui, siūlome pasinaudoti vertimų biuro patvirtinimu, kai vertimą pasirašo vertėjas ir yra uždedamas vertimo biuro antspaudas. Tai pigesnis ir greitesnis vertimo patvirtinimo būdas.

 

Adresas:
Kareivių g. 19-196
(4 aukštas)
LT-09133 Vilnius
Mob. +37065247400 
        +37069804759
El. paštas:
info@vertimu-biuras.lt
Svetainės:
www.vertimu-biuras.lt
www.tvb-vertimai.lt
Viber+37069804759
WhatsApp+37069804759


My status

Susisiekite su mumis!
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
Klausimas
Saugos kodas *
CAPTCHA
* Privalomi laukai
2010-2023 © UAB "Tarptautinių vertimų biuras"